Прокладка труб – це технічно складний і трудомісткий процес, який повинен відповідати основним стандартам якості і безпеки. Прокладка трубопроводу передбачає ретельне планування, великий обсяг підготовчих робіт, аналіз ґрунтів та інші необхідні роботи. Матеріали, які використовуються для виготовлення магістральних водопроводів – метали і полімери.

З металів застосовують звичну сталь для опалення та емальоване покриття для гарячого і холодного водопостачання, а також дорогу і довговічну мідь. Вибір в групі полімерів дуже широкий: поліетилен різних видів, полівінілхлорид, поліпропілен та ін. Для більшої надійності зовнішніх мереж застосовуються передізольовані трубопроводи з утепленням.


Монтаж зовнішніх і внутрішніх водопровідних магістралей

Монтаж зовнішніх водопровідних труб реалізується шляхом риття траншей на проектну глибину (промерзання від 0,8-1,2 метра), їх утеплення і прокладання магістралі. Основні етапи укладання зовнішнього водопроводу складаються з:

 • Вирівнювання дна траншеї  відповідно до проектної разуклонки;
 • Захист стін траншеї від осипання;
 • Відсипання подушки для трубопроводу з піску;
 • Ізоляція труб;
 • Прокладка труб;
 • Засипка траншеї.

Монтаж внутрішніх водопровідних магістралей також має свої особливості. Для невеликих будинків або дач застосовується послідовна схема підключення джерел споживання води. Для котеджів і великих приміщень необхідно буде здійснити колекторне розведення водопроводу, тобто під’єднання окремої труби до кожної точки водозабору.

При виконанні монтажу колекторного водопроводу потрібно буде врахувати всі наступні деталі:

 • Вибрати точки забору водних ресурсів, від яких прокладаються зовнішні підземні труби, і за якими вода буде подаватися до колектора. Обов’язково врахувати, що для запобігання спустошення внутрішньої магістралі від води потрібно встановити зворотний клапан;
 • Розширювальний бак, який накопичує запас води для підтримки стабільного рівня тиску в системі;
 • Установка за гідроакумулятором трійника з запірною арматурою, завдяки якому можна зробити окремі відводи для води, використовуваної в домашніх і технічних цілях (полив ділянки);
 • Приєднання магістралі для домашнього споживання до водоочисної системи для фільтрації води зі свердловини або колодязя від домішок;
 • Відразу за системою фільтрації встановлюється трійник для поділу водопроводу на гаряче і холодне водопостачання;
 • Трубу холодного водопроводу під’єднують до колектора, що розподіляє холодні водні ресурси, на кожну лінію окремий запірний механізм;
 • Ділянка гарячого водопроводу під’єднують до водонагрівальних пристрою;
 • Труба після водогрійного елемента приєднується до колектора гарячого водопостачання.

Крім того, існує безліч технічних особливостей, які потрібно враховувати при укладанні водопровідних труб. Горизонтальні водопроводи укладають з ухилом 0,002 – 0,005 в бік введення для спорожнення труб від води при ремонті. На внутрішніх водопровідних мережах ставиться арматура: вентилі, засувки, водорозбірні крани, зворотні клапани, змивні крани і змішувачі. Монтаж водопровідної мережі здійснюється таким чином, щоб труби відступали від стін на 15 – 20 мм і мали ухил 0,002 – 0,005 в бік водорозбірних кранів. При цьому в найнижчих ділянках магістралі встановлюють пробки для випуску води.


Прокладка і монтаж магістральних водопровідних труб з компанією «Фенікс-Інстал»

Розробка і монтаж водопровідних труб – особливий процес, який вимагає кваліфікації, уваги і трудовитрат. Компанія «Фенікс-Інстал», яка ось уже кілька років надає своїм клієнтам послуги з організації внутрішніх та зовнішніх мереж водопроводу, пропонує виконати монтаж водопровідних магістралей з вибором перетину і матеріалу труб, а також запірної арматури. Завдяки партнерській програмі з вітчизняними та європейськими постачальниками обладнання, ми можемо запропонувати монтаж водопроводу в вашому домі з найактуальніших цінами.

Наші фахівці володіють необхідною технічною базою, а також виключним досвідом і кваліфікацією, щоб виконати роботи про монтажу водопроводу на самій важкій. Ми надаємо своїм клієнтам вибір матеріалу по фінансовим і технічним можливостям. Після завершення підготовчих робіт, наші фахівці виконають весь комплекс монтажних и пуско-налагоджувальних робіт для утворення водопровідних магістралей в вашому домі чи на підприємстві. Ми виконуємо роботу надійно, гарантовано якісно, і у межах встановленого договором терміну.

Замовити послугу

Перейдіть на сторінку зворотнього зв’язку.

Замовити послугу

© 2016 ФЕНІКС ІНСТАЛ