Використання невичерпної сонячної радіації в якості джерела безкоштовної енергії – це спосіб отримати незалежність від постійно зростаючих ринкових енергоносіїв та скоротити витрати на їх оплату. Одними з найбільш надійних та економічних видів обладнання, що працює на відновлюваних джерелах енергії, є геліосистеми, працюючі на базі сонячних колекторів. Встановлені в котеджі або на дачі сонячні колектори здатні в літній період повністю забезпечити необхідний обсяг гарячої води в господарстві, а в холодний сезон зменшити навантаження на опалювальну систему на 15-30%.

Компанія «Фенікс-Інстал», що спеціалізується на проектуванні, монтажі та обслуговуванню теплотехнічного обладнання, надає послуги розробки та встановлення геліосистем, з можливістю їх інтеграції в тепломережі об’єкта. Великий досвід у розв’язанні теплотехнічних задач та партнерство з провідними виробниками обладнання дозволяє нам будувати надійні геліосистеми, які в оптимальному обсязі можуть забезпечити ваш будинок теплом і гарячою водою.

Розробка

При проектуванні геліосистеми враховуються такі показники, як:

 • Географічне і ландшафтне місце розташування об’єкта;
 • Добова потреба господарства в теплі та гарячій воді;
 • Загальна площа, яка може бути використана для встановлення сонячних колекторів.

На підставі отриманих даних проектувальник вибирає найбільш ефективний тип сонячного колектора та додаткове обладнання, необхідне для функціонування системи. На практиці використовуються два типи теплообмінника:

 1. Панельний сонячний колектор модульного типу – оптимальне обладнання для експлуатації в середніх та південних широтах, здатне протистояти важким погодним умовам, само очищуватися від криги та встановлюватися під різними кутами.
 2. Трубчастий сонячний колектор, який має велику площу абсорбера і підвищений ККД через кращого показника поглинання проміння. Вакуумні трубки працюють за принципом теплового насоса і мають високоселективне покриття, що забезпечує миттєвий відбір тепла. Єдиним недоліком системи є більш висока, ніж у панельних колекторів, ціна.

При виборі обладнання також враховуються тип покрівлі та її покриття, наявність мансарди або ламаного даху, які впливають на монтажні рішення при установці колекторів і їх обв’язки.

Монтаж геліосистем

Установка геліосистеми проводиться на підставі проектної документації. Спосіб монтажу залежить від того, чи буде обладнання функціонувати для підігріву питної води, басейну або інтегруватися в систему опалення, в тому числі «тепла підлога». Монтаж виконується з урахуванням:

 • Розмірів установчого майданчика і можливості його розміщення на мінімальній відстані від точки споживання (кран гарячої води, теплоакумулююча ємність, басейн, тепла підлога та ін.);
 • Вид монтажної основи (навісна рама, інтеграція в дах, розміщення на покрівельному покритті);
 • Можливості монтажу з урахуванням напрямку і установчого кута, який вибирається з урахуванням типу колектора, географічної широти об’єкта і розміщення монтажного майданчика по сторонах світу.

Після монтажу сонячних колекторів все панелі або трубчасті системи з’єднуються в єдиний контур, проводиться герметизація і теплоізоляція трубопроводів. В якості обв’язувального обладнання встановлюється бак-накопичувач, обсяг якого повинен задовольняти добову потребу в гарячій воді, насос, запірна арматура, регулятори і датчики температури.

Встановлення геліосистем компанією «Фенікс-Інстал»

Власникам об’єктів в Києві і області, які бажають підвищити рівень автономності та енергоефективності свого житла, компанія «Фенікс-Інстал» пропонує встановлення сонячних колекторів «під ключ». Співпраця з нами буде вигідною, завдяки:

 • Великому досвіду і чесній роботі наших фахівців – ми встановлюємо тільки найнеобхідніше обладнання від рейтингових виробників;
 • Формуванню ціни на прозорій основі, пропонуючи доступні, гарантовано якісні послуги і надійне теплотехнічне обладнання;
 • Роботі по всьому Києву і регіону з безкоштовним виїздом проектувальника на об’єкт;
 • Відповідальному відношенню до кожного клієнта і здачі об’єкта в терміни, зазначені в договорі.

Для виклику фахівця на об’єкт і уточнення умов укладення договору використовуйте телефони офісу нашої компанії, розміщені на сайті.

Замовити послугу

Перейдіть на сторінку зворотнього зв’язку.

Замовити послугу

© 2016 ФЕНІКС ІНСТАЛ