
Виробники нагрівачів гарячої води накопичувального типу (бойлерів) рекомендують для збереження експлуатаційних показників обладнання проводити періодичну чистку ТЕНів. Терміни проведення сервісних робіт залежать від рівня жорсткості води і можуть становити від одного до двох років.
Наліт, що утворюється на нагрівальному елементі бойлера, складається з відкладень солі та вапна, присутніх у складі води. Маючи низьку теплопровідність, накип знижує показники ККД бойлера і збільшує витрату електроенергії. Якщо не вживати заходів для очищення ТЕНа, з часом наліт осяде товстим шаром на елементи, що відповідають за тепловіддачу. У критичній ситуації спрацює захисне реле, що приведе до відключення бойлеру або виходу його з ладу.
Коли потрібно чистити бойлер
Ознаки некоректної роботи нагрівача води з’являються вже на перших етапах утворення накипу, в подальшому їх число зростає:
- Виникнення сторонніх шумів і тріску під час роботи бойлера;
- Тривалий нагрів води;
- Часте включення і відключення приладу;
- Підвищена витрата електроенергії при нагріванні;
- Неприємний запах зі змішувача або поява іржі в гарячій воді;
- Прилад недогріває воду або відключається.
Не чекаючи остаточного виходу з ладу нагрівача, при появі перших ознак забруднення нагрівального елементу, слід звернутися до фахівця і замовити послугу очищення бойлера.
Етапи очищення бойлера
Незалежно від моделі водонагрівача, сервісні роботи з очищення бойлера починаються з підготовки та демонтажу вузлів устаткування:
- Бойлер відключається від мережі і від’єднується від водопроводу;
- З бака забирається рідина з допомогою приєднання до зливного штуцера шланга;
- Після демонтажу гвинтових кріплень знімається піддон бойлера;
- Знімається електрична плата, від’єднуються електропроводи і витягується нагрівальний елемент.
Далі проводиться безпосереднє очищення ТЕНу і самого бака. Воно може бути виконане механічним способом із застосуванням спеціальних дерев’яних лопаток, металевих щіток і ножів. Внутрішня поверхня бака протирається насухо ганчірками та серветками без застосування миючих і абразивних речовин, які можуть зруйнувати її структуру.
Хімічне очищення теплонагрівача виконується в тих випадках, якщо наліт неможливо вилучити механічним способом. Застосовувати хімічні реагенти без належного досвіду фахівці не рекомендують. Хімічно активні речовини можуть зруйнувати структуру ТЕНа, потрапити в воду і вступити у взаємодію зі стінками бака, гарантовано приводячи до протікання та виходу обладнання з ладу.
Write a comment: