Безперервна цілодобова робота опалювальних котлів призводить до підвищених навантажень на їх вузли і деталі. Крім того, забруднення (сажа, сольові відкладення, накип, бруд), що утворюються в процесі експлуатації приладів, знижують ефективність роботи обладнання і призводять до відхилень робочих параметрів від номінальних характеристик, заявлених виробником. В результаті ККД котла знижується, і він може вийти зі строю.

Чистка котлів є регламентної частиною їх обслуговування і спрямована на збереження працездатності нагрівального обладнання, забезпечення умов безпеки, а також продовження терміну його експлуатації. Регулярне техобслуговування опалювального обладнання гарантує його коректну роботу і запобігає передчасному виходу з ладу дорогих вузлів і деталей. Регламентна чистка котлів повинна проводитися перед початком опалювального сезону.

Чистка твердопаливних котлів

Техобслуговування котлів, що працюють на твердому паливі, краще довірити фахівцям. Крім звільнення обладнання від забруднення, професійні майстри виконують ряд специфічних робіт, що вимагають відповідної кваліфікації та досвіду:

  • Зовнішній огляд обладнання, перевірку тиску теплоносія в системі і повітря в розширювальних ємностях;
  • Ревізію захисних приладів (термостата, запобіжного клапана та ін.);
  • Чищення і заміну грязьових фільтрів;
  • Чистку теплообмінника, каналів і димоходу від сажі і забруднень, використовуючи механічні інструменти та хімічні препарати;
  • Перевірку стану приточно-витяжної вентиляції, тяги в димоході.

Комплекс професійних сервісних робіт також включає ревізію автоматики, датчиків і кулерів.

Чистка газових котлів

Роботи з очищення газового котла проводяться не менше 1 разу на рік і включають комплекс заходів, що вимагають високої кваліфікації і відповідального підходу виконавців. Сервісні роботи складаються з декількох етапів:

  • Відключення котла від мережі газопроводу для можливості проведення очищення камери згоряння від сажі, а також демонтаж кожуху приладу для забезпечення доступу до внутрішніх вузлів;
  • Безпосередня промивка труб і теплообмінника, яка виконується механічним, гідродинамічним або хімічним способом відповідно до стану котла і системи трубопроводів;
  • Очищення сажової камери від нагару і шламу;
  • Відмивання обладнання від залишків забруднення, просушка та запуск котла в роботу.

При некваліфіковано виконані роботи або виборі неефективного способу очищення в системі опалення можуть виникнути тріщини, розриви і осередки корозії.

Чищення електрокотлів

Електричні котли мають нагрівальний ТЕН, який з часом обростає накипом, знижує його продуктивність. Чим жорсткіша вода, тим швидше теплообмінник обростає сольовими відкладеннями. Тому ТЕНи електрокотлів чистять з періодичністю від 1 року до 6 місяців.

Очистити нагрівач електрокотла від накипу можливо хімічним або механічним способами. Перший метод передбачає використання певних реагентів, останній – очищення вручну із застосуванням спеціального інструментарію.

Фахівці Фенікс-Інстал не рекомендують при відсутності належного досвіду і обладнання виконувати чистку котельних ТЕНів самостійно. Неправильне використання механічних інструментів може привести до виходу з ладу дорогого устаткування, а застосування неякісних хімікатів – до руйнування елементів нагрівача, в тому числі гумових ущільнювачів. Це гарантовано призведе до протікання і необхідності виконання складного і витратного ремонту.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 ФЕНІКС ІНСТАЛ