Ще недавно обстеження і відео діагностика труб від 16 мм були неможливі. При підозрі на засмічення або розвиток великих корозійних процесів на внутрішніх стінках труб проблема вирішувалася вирізкою ділянки магістралі з передбачуваними проблемними зонами. Бувало, що така процедура вимагала розбирання будівельних конструкцій і їх подальшого ремонту.

Зараз завдання відео діагностики трубопроводів малого діаметра вирішує компактний промисловий ендоскоп, який в даному випадку є незамінним засобом неруйнівного контролю. Прилад зручний в роботі, дозволяє отримати однозначні результати обстеження в відео форматі. Застосування зондів малого діаметра з відеокамерою дозволяє уникнути демонтажу частини магістралі. перевіряється вузла трубопроводу, а також робить ендоскопію незамінною, якщо час простою обладнання лімітовано, а наслідки ймовірної аварії значні.

Аспекти застосування ендоскопів

Обстеження за допомогою портативних ендоскопів застосовується, як на стадії монтажу, так і в процесі експлуатації або регламентного обслуговування обладнання, що містить ділянки труб малого діаметра. Ендоскопія буде ефективною:

  • Перед монтажем теплотехнічних систем і мереж водопостачання вхідний контроль якості методом ендоскопії дозволить виявити приховані виробничі дефекти нових труб і скласти протокол рекламацій, доповнених фото і відеодокументами;
  • У процесі складання ендоскопія забезпечує контроль якості виконання складальних робіт на різних етапах виробництва;
  • При обслуговуванні та експлуатації водо- і теплотехнічних мереж такий метод обстеження часто є єдино можливим для виявлення несправних і засмічених ділянок труб, а також запобігання аварійним ситуаціям.

Маневрові якості компактного зонда з камерою дозволяє здійснювати контроль магістралей різної конфігурації, пакетів труб теплообмінників, обв’язки і запірної арматури. За допомогою ендоскопів можливий внутрішній огляд колекторів і вузьких розгалужених магістралей складної форми – прилади без втрати стійкості можуть здійснювати до 5 вигинів під кутом 90 °.

Особливі можливості промислової ендоскопії

Окрім традиційних засмічень, відкладень накипу, іржі в застійних зонах труб теплотехнічного обладнання, що призводять до утворення їх перегріву і прогара, портативні ендоскопи здатні виявити:

  • Ерозійний знос і ділянки виразкової корозії в зонах виникнення тріщин на внутрішніх стінках труб;
  • Дефекти зварних швів;
  • Тріщини в патрубках пароперегрівачів і теплообмінників;
  • Поява тріщин, жолоблення, руйнування пальників котельного обладнання, закоксування форсунок.

Ендоскопи дозволяють швидко знаходити і витягати сторонні предмети і сторонні предмети, що потрапили у внутрішні порожнини мереж в процесі складання і експлуатації.

Іноваційне обладнання дозволяє здійснювати візуальний контроль і документувати отриману інформацію в формі відеозапису, фотознімків або цифрових зображень для подальшого перегляду. Для цього прилади обладнані міні-камерами і функцією WiFi. Сумісність керуючого обладнання з операційними системами IPhone і Android, наявність usb-порту дозволяє підтвердити стан об’єкта дослідження знімком, відеозаписом, організувати попередній перегляд, а також забезпечити загальний доступ до отриманої інформації через спеціальний додаток.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 ФЕНІКС ІНСТАЛ